A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ), mint a legbefolyásosabb munkaadói érdekképviselet, kihívásokkal teli évet hagyott maga mögött, amelyben a vállalkozói közösséggel együtt sikereket és kudarcokat is átéltek. A korábbi évek gyakorlatának megfelelően VOSZ munkájának alappillére is a 2021 végén elfogadott stratégia volt, a szervezet az abban foglaltak szerint fejlődött.
„Az érdekképviseleti és érdekvédelmi eredmények és a Széchenyi Kártya Program megvalósítása mellett kiteljesítettük vállalkozásfejlesztési hálózatunkat is, új irodákat nyitottunk, bővítettük tanácsadói hálózatunkat” – értékelte a 2024-es évet a szon.hu-nak Czomba Csaba, a VOSZ társelnöke, Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei elnöke.
Czomba Csaba szerint aktívak voltak a vármegyei és a szakmai szervezetekben végzett munkában, a vállalkozói, az állami-közigazgatási kapcsolatok építésében. Társadalmi szerepvállalásukban is előre léptek, megduplázták a regionális Prima díjak összegét. A VOSZ tagozatai – ipari, agrár, egészségügyi, kereskedelmi, szolgáltatás – eredményes munkát végeztek, megfelelően artikulálták a tagozatok szakmai munkáját, rendezvényeken mutatták be tevékenységük sokoldalúságát.
A Kárpát-medencei Magyar Vállalkozói Szövetségek Nemzeti Fóruma tavaly decemberben ünnepelte megalakulásának 5. éves jubileumi évfordulóját, amelynek keretében nagyszabású, teltházas konferenciát tartottak Budapesten, ezen a határon túli szervezetek képviselői mellett részt vettek a VOSZ vezetői is.
A gazdasági kormányzattal történt megállapodása alapján a VOSZ aktívan részt vesz a Demján Sándor Program megvalósításában, figyelemmel kíséri és képviseli a vállalkozások meglátásait, javaslatait. „A gazdaság stagnálása, visszafogottsága miatt nehéz évet zárt a vállalkozások többsége, sok területen nem valósultak meg a bérfejlesztések, a beruházások, leépítésekre és cégek bezárására is sor került. A felmérések alapján a vállalkozások tartalékolnak, kivárnak, bizonytalannak látják az idei évet is – fogalmazott Czomba Csaba.
Vármegyei szervezetük munkáját az elmúlt évek gyakorlatának megfelelően végezték. Ennek keretében a vármegye, a kormányhivatal, Nyíregyháza és a térség országgyűlési képviselőinek részvételével tavaly márciusban megtartották sajtónyilvános éves közgyűlésüket, a 2016-ban megkötött szerződés meghosszabbításaként pedig együttműködési megállapodást írtak alá a NAV-val.
Küldötteik részt vettek a VOSZ országos küldöttértekezletén, amelyet Budapesten, a Magyar Tudományos Akadémián tartottak. Megnyitották a vármegyei vállalkozásfejlesztési irodájukat, a PRIMOM-mal együttműködve újabb Széchenyi Kártya iroda kezdte meg működését. Sikeresen rendezték meg Sóstógyógyfürdőn a TOPVOSZ országos elnökségi ülését. Együttműködési megállapodást írtak alá a Nyíregyházi Egyetemmel.
2024-ben 18. alkalommal adott otthont a Vármegyeháza a Prima gálának, a Primák mellett az év vállalkozóit is kitüntették.
December 6-án, a Magyar Vállalkozók Napján Budapesten a Művészetek Palotájában Lakatos Tibor az Év Vállalkozója Díjat, Kiss B. Zoltán pedig a Magyar Gazdaságért Díjat vehette át.