Miért fontos, hogy ismerjük az összes családi történetet, és ne csak a szépeket? Hogyan határozhatnak meg gyerekkori élmények egész pályafutásokat? Mennyit tehet hozzá egy csapat az egyén sikeréhez? Ilyen és hasonló, izgalmas kérdéseket boncolgat a Példaképlet új adása: szeptember 27-től látható a Prima Primissima Youtube-csatornáján két korábbi Közönségdíjas, Hadas Krisztina riporter és Hollerung Gábor karmester beszélgetése sikerről, példaképekről, generációk együttműködéséről.
A Prima Primissima Youtube-csatornáján ez év júliusában debütált a Példaképlet című műsor, amelyben korábbi Prima, Prima Primissima és Junior Prima díjasokkal, más-más területekről érkező művészekkel, tudósokkal, oktatókkal, sportolókkal beszélget Seres Gerda újságíró például a sikerhez vezető nem mindig nyílegyenes útról, arról, miért fontos az egymástól való tanulás vagy arról, hogyan segíthetnek elérni a saját céljainkat a példaképek.
A vendégek inspiráló történeteiket megosztva néha meglepő kulisszatitkokat is elárulnak például arról, hogy miért beszélget magával koncert közben egy zongorista, tényleg minden tudósra jellemző-e a megszállottság, vagy hogy mi játszódik le egy színészben a színpadra lépés előtt az öltözőtől a színpadig vezető úton.
Az első adás vendége dr. Kiss L. László fizikus, csillagász és Czakó Juli színésznő, a második adásé Härtlein Károly fizika szakos tanár és Mester Dávid zeneszerző, zongoraművész volt.
A harmadik adásban például olyan kérdések kerültek terítékre, mint hogy milyen előnyei és hátrányai lehetnek az erős családi háttérnek, hogy mit adhat a csapatmunkában rejlő erő vagy hogy mi kell ahhoz, hogy a különböző generációk eredményesen dolgozzanak együtt. Az is szóba került, mi késztette még gyerekként Hadas Krisztát arra, hogy tollat ragadjon, ahogy az is, miért utálta a zongorát Hollerung Gábor, és mi fogta meg a karvezetésben.
(A fotón Hadas Kriszta és Hollerung Gábor.)