A XI. Kárpát-Haza Kulturális és Gazdasági Konferencia egyik kiemelt témája a generációkon átívelő családi vállalkozások megtartó ereje volt. Fókuszba került a generációváltás és a női vállalkozások gazdasági és társadalmi szerepvállalása – tudósított a hírTV. Az esemény a Csángó Fesztivál egyik kísérő rendezvénye volt.
Závogyán Magdolna kultúráért felelős államtitkár kijelentette: „felelősséggel tartozunk magunknak, felelősséggel tartozunk a családnak és felelősséggel tartozunk a nemzetünknek. Nagyon nagy szerencsénk van itt a Kárpát- medencében”.
A Magyarországon bejegyzett mintegy ötszázezer vállalkozás hetven százaléka családi kézben van. A jellemzően a rendszerváltás után munkába állt hazai cégek most érnek abba a korba, hogy az alapítók átadják az üzlet vezetését. A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének társelnöke szerint minden szempontból az a legszerencsésebb, ha a családi cég valóban családban marad.
„Igaz, hogy nem mindenütt viszi tovább az utód, a fiú, az unoka a családi vállalkozást. De ha a fele vagy harmada folytatja a munkát, még az is nagyon nagy szám. Mert ez azt jelenti, hogy ezek a családok továbbra is együtt fognak működni, összetartanak” – fogalmazott Czomba Csaba, aki egyben a KMVNF elnöke.
Czomba Csaba hozzátette: a VOSZ továbbra is minden tőle telhető segítséget megad a hazai és külhoni magyar vállalkozásoknak ahhoz, hogy a több évtizedes szellemi és anyagi tőkéjük családon belül maradjon.