Weninger Richárd, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) Bács-Kiskun Vármegyei Szervezetének elnöke megnyitóbeszédében elmondta, hogy a gálán azokat ünneplik, akik életük során jól választottak maguknak hivatást, rátaláltak az útjukra és sikeresen tudtak azon haladni. Valóban ráébredtek, hogy mire születtek erre a világra – hangsúlyozta az elnök és külön köszönetet mondott a térségben tevékenykedő vállalatoknak és vállalkozásoknak, melyek anyagi támogatásaikkal hozzájárulnak a díjazottak elismeréseihez – írja a baon.hu.
Szemereyné Pataki Klaudia kecskeméti polgármester köszöntőjében visszatekintett a Prima gála kezdeteire, arra, amikor közös erővel indították útnak a gálát 2007-ben, majd a kategóriagyőzteseket és a díjazottakat méltatta. „Ünnepelhetjük és kiemelhetjük azokat az embereket, akik kiváló szakmaisággal, őszintén, tiszta szívvel és önzetlenül végzik munkájukat a közösség érdekében. Évről évre hatalmas a jelöltek tábora. Ez igazi büszkeség Kecskemétnek és a vármegyének – fogalmazott a polgármester.
Az első díjazott a kiskőrösi dr. Filus Erika muzeológus volt. „Az elismerés nem csak nekem szól. Nagyon sokan vannak mellettem, akik segítenek munkámban” – mondta, külön köszönetet mondva munkáltatójának, Domonyi László kiskőrösi polgármesternek.
A második díjazott Károly Katalin, a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház zenei vezetője volt. „A kategóriagyőztesek kisfilmjeit látva döbbentem rá, hogy mindannyian ugyanarról beszéltünk: a hivatásunkat transzcendens dolognak tekintjük, amivel az emberek életét segíthetjük. Az adás és a kapás oda-visszaható folyamata köztünk és az emberek között” – fogalmazott a tagozatvezető.
A harmadik díjat Szabó István, a Kecskeméti TE vezetőedzője vehette át. „Csapatmunka eredménye ez az elismerés. Mindig hangsúlyozom a játékosaimnak, hogy egyedül minden nehéz, de egyedül semmi sem lehetetlen. Amikor 2021-ben visszatértem a KTE kötelékébe, célom volt, hogy új értékrendre építsük a labdarúgást. Nagyon boldog vagyok, hogy ilyen rövid idő alatt sikerült mosolyt csalni a kecskeméti szurkolók arcára” – mondta a díjazott.
A Közönségdíjat a Ballószögi Kincsecskék néptánccsoport kapta magyar népművészet és közművelődés kategóriában.
Az Év nagyvállalata idén a Kecskeméti Konzerv Kft. lett, az elismerést az ügyvezető-tulajdonos, Kovács János vette át.
Az Év vállalkozása díjjal a kecskeméti Hesse Kft.-t tüntették ki, Bulla Péter Alfréd ügyvezető-tulajdonos vette át az elismerést.
Az Év családi pincészete 2023-ban a hajósi Sziegl Családi Pince Kft. lett.
A VOSZ által alapított Kiemelkedő Társadalmi Szerepvállalásért járó díjat 2023-ban Varga Károlyné Marika nevelőszülő, a Kecskeméti SOS Gyermekfalvak munkatársa érdemelte ki.
(Fotó: Bús Csaba)