Kecskeméten folytatódott az Egyensúly Intézet és a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) által szervezett konzultációsorozat soron következő rendezvényének. A tíz vidéki nagyvárost érintő eseménysorozaton több mint kétszáz gazdasági és politikai szereplővel, polgármesterekkel, helyi képviselőkkel, kis- és közepes vállalkozások döntéshozóival folytatnak párbeszédet.
A VOSZ Bács-Kiskun vármegyei elnöke, Weninger Richárd kijelentette: „a vállalkozásokkal folytatott párbeszéd és a véleményük megismertetése a döntéshozókkal az érdekképviselet egyik fő feladata.” Ezért határoztak úgy, hogy az Egyensúly Intézettel közösen országos rendezvénysorozatba kezdenek. Hozzátette: a VOSZ stratégiai célja a jövőben is az, hogy a vállalkozókkal rendszeresen találkozzon és meglátásaikat minél több gazdasági vonatkozásban időről-időre megismerje, ami a jelenlegi környezetben nagyobb jelentőséggel bír, mint valaha.
A megszólalók értékelése szerint többségében ugyan jó volt a 2022-es év a térség vállalkozásainak, ám a ruhaiparban és a közműszolgáltatásokban ezt nem mondható el. A vállalkozások életét megnehezítő legégetőbb problémák között a munkaerőhiányt, különösen a szakképzett munkaerő elégtelen voltát nevezték meg. A felnőttképzés az, amely az eseményen megjelent vállalkozások szerint jelentős megújításra szorulna.
A támogatáspolitikáról szólva kiemelték: jobban kellene bízni abban, hogy a vállalkozók a kapott forrásokat jól költik el, hiszen ők látják a piaci feltételeket, az üzleti környezetet, jól tudják, mire kell fordítani a pénzt.