Az EY Innovátor Különdíj azt az üzletembert illeti, aki jelentős újításra alapozta sikeres vállalkozását, vagy aki az elmúlt három évben kiemelkedő innovációval komoly növekedést ért el. Az elismerés feltétele, hogy a jelölt képes legyen az innovációra alapozva folyamatosan reagálni a változó üzleti kihívásokra. Keresse a megújulás lehetőségét legyen szó akár új piacok meghódításáról, a szolgáltatásinak/termékeinek újragondolásáról, az üzleti folyamatainak hatákonyabbá tételéről, vagy például a munkavállalói motivációjának növeléséről.
„Meggyőződésem, hogy a XXI. században, amikor a mesterséges intelligencia teljes iparágakat alakít át, az állandó innováció minden magyar vállalkozó elemi érdeke. A különdíjjal az a célunk, hogy elismerjük és támogassuk azokat, akik élen járnak ezen a területen és történeteik bemutatásán keresztül megújulásra és új innovatív megoldásokra inspiráljuk a hazai gazdasági szereplőket” – hangsúlyozta Vékási Tamás, az EY Magyarország vezérigazgatója.
A korábbi évekhez hasonlóan a beérkező pályázatokat elismert döntéshozókból álló független bírálóbizottság értékeli. A zsűri tagjai dr. Fábián Ágnes, a Henkel ügyvezető igazgatója, Hegedűs István, a BorsodChem pénzügyi vezetője, Istenesné Solti Andrea, a Shell Hungary igazgatóságának elnöke, Krisán László, a KAVOSZ vezérigazgatója, Lévai Bálint, a BioTechUSA-cégcsoport vezérigazgatója és társtulajdonosa – az előző EY Az Év Üzletembere cím birtokosa, Ratatics Péter, a MOL-csoport Fogyasztói Szolgáltatásokért felelős ügyvezető igazgatója, valamint Varga Mihály, a KÉSZ Csoport alapítója.
A bírálóbizottság idén az EY Innovátor Különdíj mellett 3 fő kategóriában – EY Fenntarthatóságért Különdíj, EY Női Vállalkozói Kiválóság Különdíj és EY Vállalkozói Szellemiségért Különdíj – ismeri el a vállalkozók munkáját. Ezeken felül a fődíj három kivételes üzletembert illet majd, közülük választja ki a zsűri azt, aki hazánkat képviseli Monte-Carlóban, a verseny nemzetközi döntőjén.
Az EY Az Év Üzletembere díjra a jelentkezési határidő 2024. augusztus 31.