1. EU-s összehasonlításban alacsony a magyar munkanélküliség
A márciusi, áprilisi és májusi adatokat összevetve a 4,1 százalékos magyar munkanélküliségi ráta a negyedik legalacsonyabb az Európai Unióban.
2. 59.000 fővel csökkent az inaktívak száma Magyarországon
Májusban a munkanélküliek áltagos létszáma 28 ezerrel nőtt. A növekedés leginkább abból adódott, hogy az inaktívak száma 59 ezer fővel csökkent, azaz ennyi munkavállaló tért vissza a veszélyhelyzeti intézkedések végével a munkaerőpiacra. Közülük 31 ezren elkezdtek dolgozni, 28 ezren pedig munkanélküliként jelentek meg a statisztikában.
3. Második hete csökken a regisztrált álláskeresők száma
A 2020. június 15-i hét volt az első, amikor a regisztrált álláskeresők száma csökkenést mutatott. Bár a tendencia továbbra is „törékeny” a csökkenés a 22-i héten is folytatódott. Ebben közrejátszhatott a kormány által meghirdetett munkahelyteremtő bértámogatás is, amellyel meghirdetése óta 24 ezer új munkahely létrehozásához járult hozzá a kormány, azaz 24 ezer magyar állampolgárnak segített munkához jutni.
4. Jelentősen növekszik a bejelentett üres álláshelyek száma
Munkaerőpiaci fordulatra utal az is, hogy a bejelentett üres álláshelyek száma jelentősen nőtt, a megelőző héten rendelkezésre álló 4833 álláshelyhez képest a június 22-i héten 6136 álláshelyre kerestek munkavállalót a vállalkozók.
A Gazdaságvédelmi Akcióterv részeként a különböző beruházási programok révén mintegy 600 milliárd forint többletberuházás valósul meg a magyar gazdaságban. Az intézkedések mintegy 1 millió 300 ezer magyar állampolgárnak segítettek.
forrás: Innovációs és Technológiai Minisztérium
Gazdaságstratégiáért és Szabályozásért Felelős Államtitkári Kabinet