Az október 25-én zárult esemény célja az volt, hogy összehozza a globális üzleti közösséget a G20 kormányzati vezetőivel, és közös megoldásokat dolgozzanak ki a globális gazdasági és társadalmi kihívásokra. A B20 a húsz legnagyobb gazdaság üzleti csúcsvezetőit, legfontosabb szereplőit tömöríti, akik minden évben ajánláscsomagokat dolgoznak ki a G20 országok vezetői részére.
Ezek az anyagok befolyásolják és nagyban alakítják a szakpolitikákat és a nemzetközi üzleti környezetet. A B20 brazíliai elnöksége alatt hét munkacsoport működött, köztük a kereskedelemi és beruházási munkacsoport, amelynek idén tagja volt dr. Kovács Patrik is, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) társelnöke, aki a Business at OECD (BIAC) KKV Bizottságának elnöke is. Dr. Kovács Patrik immáron ötödik alkalommal vett részt a B20 munkacsoportjainak munkájában, aktívan hozzájárulva a gazdasági rendszerek átalakítására vonatkozó ajánlások kidolgozásához.
A B20 2024-es ajánlásai öt fő elvre épülnek, melyek célja a globális gazdasági stabilitás és fenntarthatóság előmozdítása. Az ajánlások hangsúlyt fektetnek a szegénység és éhezés csökkentésére, az igazságos átmenetre a nettó zéró kibocsátás felé, valamint az innováción keresztüli termelékenységnövelésre, különösen a digitalizáció területén. Emellett kiemelt figyelmet kap a globális értékláncok ellenállóképességének javítása és a humántőke fejlesztése, mivel a készséghiány komoly kihívást jelent világszerte.
A kereskedelmi és beruházási munkacsoport fókuszában az igazságosabb és hatékonyabb nemzetközi kereskedelem előmozdítása állt, amely a VOSZ társelnöke és más vezetők részvételével aktívan vizsgálta a globális értékláncok rugalmasságát és az országközi befektetések ösztönzésének lehetőségeire tett ajánlásokat A csoport kiemelt figyelmet fordított arra, hogy a kereskedelem és a beruházások ne csak a fejlett gazdaságokat támogassák, hanem a legkiszolgáltatottabb országok számára is előnyt nyújtsanak.
A csúcstalálkozó során kiadott ajánlások támogatják a Kereskedelmi Világszervezet (WTO) reformját, zöld infrastruktúrák fejlesztését, a technológiai innováció előmozdítását, amelyek a G20 célkitűzéseivel összhangban vannak. A B20 munkája és ajánlásai a G20 vezetők elé kerülnek a brazíliai csúcstalálkozón, ahol céljuk, hogy a magánszektor perspektíváját figyelembe véve alakítsanak ki hatékony globális politikákat és gazdasági intézkedéseket. A magyar üzleti szféra számára különösen nagy jelentőségű, hogy a VOSZ-on keresztül Magyarország is bekapcsolódhat a nemzetközi üzleti és gazdasági folyamatokat aktívan érintő és befolyásoló folyamatokba.