„1961-ben ő dobta a Nagy Lajos Gimnázium győztes kosarát, amellyel megnyerték az országos középiskolai döntőt. Élete alaposan megváltozott, amikor megismerkedett a sportok királynőjével, az atlétikával. A 4×800-as váltó tagjaként 1959-ben országos bajnokságot nyert, majd későbbi I. osztályú minősítést szerzett.
1973-ban új szerelem kezdődött az életében, a tájékozódási futás. Viszonylag későn, 30 éves korában váltott sportágat. Egyszer fent futott a Mecseken, és belecsöppent egy tájfutóverseny közepébe, és azonnal megkedvelte a sportágat.
Számos hazai és nemzetközi versenyen indult, és később, edzőként is nagyon sokat tett a sportág népszerűsítéséért. Munkájának köszönhetően a PVSK 1979-ben nyerte el először az ország legjobb tájfutó szakosztálya címet. Eredményeire a válogatott vezetői is felfigyeltek, és felkérték a Monspart Sarolta által vezetett női válogatott másodedzőjének, amely a világbajnokságon a 6. helyezést érte el.
Dr. Kiss Endrét hosszan tartó kapcsolat fűzte a PVSK női kosárlabda csapatához, amelyet a Szigetvári Takarékszövetkezet elnökeként hosszú éveken keresztül támogatott is. Két cikluson keresztül tagja volt a PVSK Elnökségének” – írja róla megemlékezésében a PVSK.
Dr. Kiss Endre szeretett sportklubja úgy folytatja, „A fiatal tehetségeket támogató Baranya Megyei Prima Díj egyik megalapítója, a díjátadók szervezője és tevékeny résztvevője volt. Demján Sándor 2011-ben dr. Kiss Endrének a „VOSZ címzetes alelnöke” címet adományozta”.
Valóban szerves része, igazi mozgatórugója volt a VOSZ-nak, hiszen takarékszövetkezeti elköteleződése egybeforrt a VOSZ és Demján Sándor céljaival. A VOSZ Baranya Vármegyei Szervezetnek folyamatosan tagja volt, a 2010-es évek elején elnöke is.
„2009-ben Pécs városától Tüke Díjat, míg Komló és Szigetvár városától Pro Urbe díjat kapott. 2013-ban Áder János köztársasági elnöktől a takarékszövetkezetek fejlődése érdekében végzett sokirányú munkája, valamint eredményes szakmai-közéleti tevékenysége elismeréseként a Magyar Köztársasági Érdemrend Lovagkereszt kitüntetést vehette át„ – folytatja írásában a PVSK.
„A népszerű pécsi gazdasági szakember” – így írt róla a Pécsi Újság, amikor még a Szigetvári Takarékszövetkezet elnök-ügyvezetőjeként átvehette a Magyar Érdemrend Lovagkeresztjét. A cikkben idézik a kollégák véleményét is róla: „…a Szigetvári Takarék honlapján a kitüntetés kapcsán kollégái írják, mindig is példamutatóan azonosult a tradicionális szövetkezeti értékekkel: a takarék nyereségessége és a térségfejlődés érdekei egyenrangú szerepet játszottak, játszanak az üzleti döntésekben. Különösen a Kkv-ék, valamint az agrárium tekintetében a Dél-dunántúli Régió meghatározó finanszírozója lett”.
Ebben a másik, 2009-es cikkben pedig arról beszélt a Pécsi Újságnak, hogy „Pécs szeretete kötelessége„. Az interjúban a már sok esetben innovatív takarékszövetkezeti szolgáltatásokról beszélt, többek között arról is, hogy egy helyi bankot meghatározzák a társadalmi kapcsolatai is.
A VOSZ Baranya Vármegyei Szervezetének elnöksége részvétét fejezi ki a családnak, barátoknak, kollégáknak!
Dr. Kiss Endre segítőkészségére és lokálpatriotizmusára olyan értékként tekintünk, amit követendő példának tartunk!
Zámbori Bíró Tamás
társelnök, titkár
VOSZ Baranya Vármegyei Szervezet