Fónagy János, a Nemzetgazdasági Minisztérium parlamenti államtitkára március 14-én állami kitüntetéseket adott át az 1848-as forradalom és szabadságharc kezdetének évfordulója alkalmából.
Fónagy János ünnepi köszöntőbeszédében kiemelte: „A hősöknek, a márciusi ifjaknak és a reformkor bátor országgyűlésének köszönhetjük azt a tapasztalatot, hogy ha egy nemzet tagjai tudnak egymásért tenni, egymásért harcolni és áldozatot hozni, akkor az a nemzet nagy dolgokra hivatott”. Fónagy János hangsúlyozta, a reformkor és március 15. fényében gyakorlati értelmet kap a nemzeti önbecsülés és megerősítést, hogy eredményt hoz az egyenes gerinc.Felhívta a figyelmet, hogy „ma, amikor Európa vészterhes időket él, szintén az a feladat, hogy megőrizzük és erősítsük szuverenitásunkat, fellendítsük a gazdaságot és megvédjük a magyar családokat, mivel a nemzet nem csak a múltat, de a jövő tervét is jelenti. A tervek valóra váltásához pedig munkára van szükség, következetes, kitartó napról-napra elvégzett munkára. Éppen ezért fontos minden olyan alkalom, amely lehetőséget biztosít azok elismerésére, akik munkájukkal, hivatásukkal hozzájárulnak hazánk fejlődéséhez”.
Gazsi Attila 1997-ben a veszprémi Pannon Egyetemen szerzett Vegyészmérnöki diplomát. Ezt követően a Pécsi Tudományegyetemen, okleveles emberi erőforrás tanácsadó képzettséget szerzett 2019-ben.
Gazsi Attila a VOSZ elnökhelyetteseként az egyesület operatív döntéshozói közé tartozik. Képviseli a Szövetséget és koordinálja a Szövetség különböző szerveinek munkáját. Fő szakterülete a gazdaságpolitikai és vállalati döntéshozókkal való együttműködés a vállalkozások általános szabályozásában, valamint a munkaerő-piaci kérdésekben. Tapasztalt ügyvezető, amit alátámaszt a humánerőforrás-iparban végzett munkája. A gasztronómia, a HR tanácsadás, a folyamattervezés, a coaching és a szervezetfejlesztés területén egyaránt jártas, erős üzletfejlesztési szakember.
Gazsi Attila elismert foglalkoztatási szakértő és vállalkozó: alapító tulajdonosa az 1998 óta töretlen sikerrel működő Man at Work Humánszolgáltató és Személyzeti Tanácsadó Kft.-nek, 2001 óta elnöke az iskolaszövetkezeti szektor egyik vezető szövetkezetének, a Meló-Diák Észak-Dunántúl Iskolaszövetkezetnek.
A kereskedelmi szektorban a veszprémi Gusto13 Bistro&Delicate étterem (korábban Chianti Étterem) tulajdonosaként és a Gusto Delicate Veszprém gourmet bolt és kávézó tulajdonosaként 2009 óta van jelen. A Gusto boltok franchiseként Győrben és Tatán is évek óta nagy sikerrel működnek és vállalnak komoly szerepet a helyi termelői alapanyagok és eredeti, tradicionális olasz termékek népszerűsítésében. Az étterem és a boltok működésének egyik alapja az évek óta gördülékenyen működő olaszországi árubeszerzés, melyet 4-6 hetente bonyolít a csapat az észak-olaszországi Friuli-Venezia Giulia régióban, de ugyanúgy jelen vannak a boltokban a helyi kistermelők által készített sajtok, sonkák, lekvárok, szörpök és a hazai bor-, pezsgő- és sörmanufaktúrák kiváló termékei is.
Gazsi Attila társadalmi szerepvállalása kiemelkedő: a Magyar Munkaerő-kölcsönzők Országos Szövetsége alapító tagja és elnökségi tagja a Magyarországi Diákvállalkozások Országos Érdekképviseleti Szövetségének, felügyelőbizottsági tagja a Közérdekű Nyugdíjas Szövetkezetek Országos Érdekvédelmi Szervezetének. A munkaerő kölcsönzés és -közvetítés, illetve az atipikus foglalkoztatás fejlesztése területen szakmájában Magyarországon meghatározó személyiség.
A koronavírus-járvány kitörése óta különösen aktívan vesz részt a hazai foglalkoztatáspolitika alakításában, mind a munkaerőkölcsönzők szakmai érdekképviseletében, a VOSZ-ban is a téma elismert felelőse. Vezetésével az érdekképviselet számos javaslattal élt az Innovációs és Technológiai Minisztérium által, a COVID-járvány kitörésétől működtetett, állandó Felsővezetői értekezleten, a magyar foglalkoztatás fenntartása, minél több munkahely megtartása érdekében. Az orosz-ukrán háború kitörését követően mindent elkövetett és számos javaslat kidolgozását vezette, az ukrajnai – különösen a kárpátaljai – menekültek hazai foglalkoztatási lehetőségeinek biztosítása érdekében. Figyelme a menekült munkavállalók családjaira is kiterjedt, elhivatottan dolgozott a családtagok lakhatási és megélhetési feltételeinek biztosítására, amely tekintetben személyes áldozatvállalása is jelentős.
2011 tavaszán lett a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége Veszprém Vármegyei Szervezetének elnöke, ezt követően beválasztották a VOSZ szolgáltatási tagozatának elnökségébe, 3 éven át volt az ifjúsági és diákvállalkozási szekció elnöke. Demján Sándor, a VOSZ Örökös Elnöke választotta maga mellé országos elnökhelyettesnek, amely tisztséget a mai napig betölti, és ezzel jelentős befolyása van az érdekvédelmi szövetség irányításában.
Demján Sándor halálát követően kulcsszerepet játszott abban, hogy a nagymúltú vállalkozói érdekképviseleti szövetség egysége és irányvonala megmaradjon és a VOSZ továbbra is a magyar gazdaság egyik legelismertebb érdekvédelmi szervezete legyen. Az „Iránytű a vállalkozásoknak” (GINOP-1.1.9-VEKOP-20-2020-00001) kiemelt projektjében aktívan részt vett és felügyeletet vállalt, ezzel megalapozta a fejlesztés sikeres lezárását és a VOSZPORT digitális kkv szolgáltatói platform létrejöttét.
Munkájával a KAVOSZ cégcsoport és a Széchenyi Kártya Program fejlesztéséhez is jelentős hozzájárulását adja és jelentős szerepe van a Program soha nem látott eredményeinek elérésében a 2020. évet követően, továbbá a 2023. évben a KAVOSZ cégcsoport továbbfejlesztésében is személyes közreműködést vállalt.
2006-ban Év Vállalkozója díjjal tüntették ki, Magyarországon az egyik legfiatalabbként vehette át az elismerést.
A mikro-, kis- és középvállalkozások versenyképességének ösztönzésében, ezen belül is kiemelten az atipikus foglalkoztatás, mint a nemzetgazdaságot sújtó munkanélküliség felszámolásának egyik lehetséges eszköze fejlesztésére tett hatékony és eredményes fáradozása elismeréseként Magyar Gazdaságért Díjat kapott 2012-ben.
A kereskedelem területén végzett eredményes munkájáért 2021-ben, az Európai Kereskedelem Napján Klauzál Gábor Díjat vehetett át.
Lokálpatriótaként is eredményes és önzetlen munkát fejt ki: társadalmi munkában Nemesvámos település településfejlesztési csoportját vezeti 2010 óta, a polgármester tanácsadója, emellett széleskörű portfóliójában a HR szolgáltatások mellett a vállalati tanácsadás és kockázati tőke társaság is szerepel.
Szakmai pályafutásának főbb állomásai:
- Igazgatósági tag – KAVOSZ Zrt.; 2019-től
- Elnökhelyettes - VOSZ 2016. májusától
- Elnök - VOSZ Veszprém Megyei Szervezet; 2011. júniusától
- Elnök - Meló-Diák Észak-Dunántúl Iskolaszövetkezet 2001. szeptemberétől
- Tulajdonos, ügyvezető igazgató - Man at Work Humánszolgáltató és Személyzeti Tanácsadó Kft. 1998. júniusától
- Tulajdonos - Chianti Étterem / Gusto13 Bistro & Delicate; 2009. szeptemberétől
- Tulajdonos - Baricska Csárda 2013 - 2018
(Fotók: Nemzetgazdasági Minisztérium)