Az emberek szeretik a történeteket. Szeretnek tanulni, inspirálódni, erőt meríteni mások meséiből. Ezért, ahogy 2018 óta folyamatosan, a SEED Kisvállalkozás-fejlesztési Alapítvány és a Sikeres Nők Egyesülete (Professional Women’s Association – PWA) idén is kiírja a Van egy jó történeted? című pályázatát, amelyben keresik a 2023. év legsikeresebb, leginspirálóbb női vállalkozóját és női vállalatvezetőjét. A pályázat kiemelt támogatója a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége, amely a Női Vállalkozói Szekció megalakulásával maga is kifejezte, hogy jelentősége van a hazai gazdaság fejlődésében a nők aktív szerepvállalásának.
A pályázat mottója: Sikeres nők nélkül nincs sikeres társadalom.
A jó történet inspirál, bátorít, cselekvésre késztet. Ilyen történeteket vár a SEED Alapítvány és a PWA idén is olyan kezdő vagy haladó, esetleg generációváltásban érintett női vállalkozóktól, női vezetőktől, akik példájukkal szívesen segítenének más hölgyeknek (és persze uraknak is) a vállalkozói vagy vállalatvezetői pályán történő elindulásban vagy tovább haladásban.
A VOSZ idén a pályázat kiemelt támogatójaként segíti, hogy a pályázat híre minél több vállalkozónőhöz és női vezetőhöz elérjen, hiszen – ahogy az Év vállalkozója díjak kiosztásával is – tevékenységének fontos részét képezi a vállalkozói példaképek felkutatása és bemutatása. A VOSZ égisze alatt 2022. novemberében létrejött Női Vállalkozói Szekció, amelynek mindkét kiíró szervezet alapító tagja, tagsági köre is arra világít rá, hogy vállalkozói mérettől függetlenül működnek a mikro-, kis- és középvállalati méretekben sikeres női vezetők és tulajdonosok, akik erőt és jövőt mutatnak vállalkozótársaiknak, munkatársaiknak, partnereiknek.
Az idei pályázatban is többek között arra keressük a jó példákat, tanulságos történeteket, hogy milyen hosszú távon is ható, a mindennapi működésbe beépülő módosításokat, fejlesztéseket vezettek be a vállalkozónők, női vezetők a szervezeteikben ahhoz, hogy eredményesen alkalmazkodjanak a külső és belső változásokhoz.
Mert szükség van hétköznapi hősökre, akiknek példájából, cselekedeteiből mindannyian meríthetünk.
Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, idén is kifejezett lehetőség van arra is, hogy egy cég kollektívája vagy vállalkozók/partnerek egy csoportja jelöljeaz elismerésre a vállalat vezetőjét (női vezetők esetében), illetve a vállalkozótársat (női vállalkozók esetében). Ebben az esetben a történetet a jelölők írják, a saját szemszögükből mutatva be az elismerésre előterjesztett vállalkozónő/női vezető tevékenységét.
A benyújtott pályázatok közül a közönség idén is kiválaszt egyet, amelyet Közönségdíjjal jutalmazunk, ezért a pályázati anyaghoz csatolt, a jelentkezőt bemutató rövid videó nagy segítség lehet a közönségszavazatok gyűjtésében.
Nem regényeket, hanem rövid, velős, emberi történeteket várunk 2024. június 30-án éjfélig.
A beérkezett pályázatokat női vállalkozások fejlesztésében jártas szakemberek, valamint vállalatvezető és vállalkozó hölgyek, korábbi évek díjazottjai bírálják el.
A díjátadó gálára 2024 őszén kerül sor ünnepélyes keretek között.
A pályázatról további információk és jelentkezési űrlap a következő linken áll rendelkezésre:
Jelentkezési űrlap: Sikertörténetek 2023 – Van egy jó történeted?
A szervezők a következő kategóriákban osztanak majd ki elismerést
I. Legsikeresebb női vállalkozó, vállalkozás
II. Legsikeresebb női vezető
III. Leginspirálóbb sikertörténet – Közönségszavazat alapján
A pályázat 4 éves múltjának díjazottjai:
I. Legsikeresebb női vállalkozó, vállalkozás
Nagy Anna, az Egyszülős Központ megálmodója és vezetője (2019)
Lopes-Szabó Zsuzsanna, a Györgytea Kft. vezetője (2020)
Pinczés Marianna, a Virgin Oil Press Kft. ügyvezetője (2021)
Utasi Melinda – dr. Illés Nóra – Nagy Ágnes, aNők a Neten alapítói (2022)
II.Legsikeresebb női vezető
Ónodi Ágnes, Babahordozó Kft. (2019)
Hermann Zsuzsanna, a Trade Magazin ügyvezető-főszerkesztője (2020)
Deliné Pőcze Erzsébet, a DeLine Jewelry ügyvezetője (2021)
Váczi Rozi, Matyódesign (2022)
III. Leginspirálóbb sikertörténet – Közönségszavazat alapján
Palya Bea, az első magyar női énekes-dalszerző (2019)
Dohos Ágnes, az IT megoldásokat szállító IDBC Cégcsoport ügyvezető partnere (2020)
Szabó Ágnes, az AGNIS Kft. ügyvezetője (2021)
Pataki-Szomolányi Tünde, TündérPakk Alapítvány (2022)
+ a Zsűri különdíjasai:
Fábián Nóra, az Optikalász Optika tulajdonos-ügyvezetője (2020)
Pancsovay Zita, az Etesd.hu egyik alapítója (2021)
Szász Enikő, „Utam álomból a valóságba” (2022)
A pályázatról további információ:
Lakatosné Lukács Zsuzsanna ügyvezető, SEED Alapítvány, +36 20 474 7486; zsuzsanna.lukacs.lakatosne@seed.hu
Katona Melinda kuratóriumi elnök, PWA, +36 30 445 3487; melinda.katona@borealisconsulting.hu
A pályázat kiíróiról:
SEED Alapítvány
A SEED Kisvállalkozás-fejlesztési Alapítványt 1990 elején hozták létre vállalkozói érdekképviseletek, felsőoktatási intézmények, pénzintézetek és minisztériumok (a Gazdaságfejlesztési Minisztérium és az Agrárminisztérium jogelődjei). A SEED küldetése a magyarországi vállalkozói kultúra fejlesztése, a vállalkozók szakmai ismereteinek bővítése, a kisvállalkozások versenyképességének növelése, ezáltal a fenntartható gazdasági fejlődés előmozdítása, a tudatos és hatékony vállalkozói magatartás népszerűsítése és fejlesztése. A SEED Alapítványnak megalapítása óta fő célja a női vállalkozások fejlesztése, 30 éve folyamatosan működtet ilyen céllal vállalkozásfejlesztési programokat.
Sikeres Nők Egyesülete − PWA
A PWA azon dolgozik, hogy a különböző hivatásban dolgozó nők előmenetelét segítse karrier lehetőségek, munka-élet stratégiák, erőforrás menedzsment, képességfejlesztés és kapcsolatépítési lehetőségeken keresztül. A PWA célja ösztönözni Magyarországon a nők gazdasági szerepvállalását, segíteni őket vezetői ambícióik elérésében, illetve elismerni férfi vezetőket, akik támogatják a gazdasági és szakmai együttműködést.
(A fotó a 2020-as díjátadón készült.)