Dr. Fehérvölgyi Beáta aktualizált közmondásokkal és személyes sztorikkal színesített előadásában tárta fel az üzleti szféra és a társadalom kapcsolatának különböző aspektusait. Hányszor kell tükörbe néznie reggelente egy felelős vezetőnek? Létezik-e arany középút két vállalatirányítási elmélet között? Értelmezhető-e a céges profit társadalmi haszonként? A Pannon Egyetem dékánja senkiben nem hagyott kétséget afelől, hogy a vállalatok aktív felelősségvállalása egyszerre üzleti és társadalmi érdek.
A Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) elkötelezett a vállalkozói kultúra népszerűsítése és fejlesztése iránt, ezért 2023-ban hagyományteremtő céllal hívta életre a VOSZFESZT Vállalkozói Szabadegyetem elnevezésű eseményét. Hazánk egyik legmeghatározóbb érdekképviseleti szövetsége nagyszabású programsorozatának keretében vezető hazai egyetemekkel együttműködésben egyetemi városokban konferenciákat szervez a fiatal és gyakorló vállalkozói réteg számára, amelynek idei állomása Veszprémben, a Pannon Egyetemmel közösen került megrendezésre.
A konferenciák programja mindig egy kiemelt, a kkv-szektor számára meghatározó jelentőségű tematika köré épül, ami ezúttal tágabb értelemben a fenntarthatóság, azon belül is az ESG volt, mind elméleti megközelítésben, mind pedig a gyakorlati alkalmazást illetően. A rendezvényen neves szakemberek, vállalkozók és oktatók tartottak előadást, valamint a velük folytatott szakmai fórumbeszélgetések által igyekezett a VOSZ minél gyakorlatiasabb ismeretek átadni a résztvevők számára.