Top hazai és külföldi előadók a programban! Összesen mintegy 500 előadóval és több mint 6200 látogatóval zajlott le június 13-án a Business Fest a Millenárison. A szakmai programok mellett kiállítók színesítették a rendezvényt. A HR és IT szakmai témák között szó volt többek között a mesterséges intelligenciáról, a vezetői jóllétről, bértranszparenciáról, készségfejlesztésről, férfi egészségről, valamint generációs kérdésekről.
A VOSZ budafoki irodájának kollégái a Széchenyi Kártyával kapcsolatos aktuális információkat osztották meg az érdeklődőkkel a helyszínen, ahol jelent voltak a VOSZ Fenntarthatósági Munkacsoportjának tagjai is, akik fenntarthatósági játékra invitálták a standot felkereső szakembereket, vállalkozókat. A VOSZ az ESG Tanács tagjaként aktívan dolgozik, hogy segítse a vállalkozásokat a hamarosan sokak számára kötelezővé váló új minősítési rendszer megismerésében és bevezetésében.
„A VOSZ szakértői többek között arról beszéltek a vállalkozások képviselőinek, hogy a jelenleg elérhető Széchenyi Kártya hiteleknek milyen módozatai vannak, hogyan kell egyáltalán felkészülni egy ilyen hitelfelvételre, és hogyan érdemes lezárni a vállalkozás aktuális éves beszámolóját. Az eseményen képviseltette magát a VOSZ Budapest és Pest Vármegyei Szervezete, valamint az általa elindított Fenntarthatósági Munkacsoport is” – mondta Dorner Attila, a szervezet elnökségi tagja, aki az eseményen egyúttal az Északi Szomszédok Közérdekű Nyugdíjas Szövetkezetet is képviselte Pest vármegyei területi igazgatóként.
Utóbbival kapcsolatban elmondta, jó volt látni, milyen sokan keresték fel a standjukat. A beszélgetések során újfent megerősödött benne, hogy minél többet kell beszélni a nyugdíjasok foglalkoztatásának lehetőségeiről, mert ez több olyan előnnyel is jár, amely a jelenlegi munkaerőhiányos helyzetben megoldást nyújthat a foglalkoztatási problémákra. „Elsősorban HR-vezetők, cégvezetők érdeklődtek a nyugdíjasok foglalkoztatásának előnyeiről” – számolt be a Business Festen szerzett tapasztalatairól Dorner Attila.
Hozzátette, sokan a nyugdíjas munkavállalók rendkívül kedvező adóztatásáról érdeklődtek, ugyanis még mindig kevesen tudják, hogy utánuk nem kell munkáltatói járulékot fizetni. „A foglalkoztatási költséghatékonyság mellett arról is beszéltem, hogy a jellemzően 30-40 éves munkatapasztalattal rendelkező emberek még korántsem annyira idősek, hogy ne tudjanak minőségi munkát végezni”.
Dorner Attila egyúttal emlékeztetett arra, a VOSZ is egyetért azzal, hogy nem elsősorban a külföldi, esetenként harmadik országból érkező munkavállalókat kellene foglalkoztatni, hanem érdemes megkeresni a nyugdíjas hazai munkavállalókat.
„A nyugdíjasokkal kapcsolatban érdemes megváltoztatni a gondolkodásmódot a vállalkozások vezetőinek fejében” – húzta alá a foglalkoztatási szakértő. „Egy nyugdíjas munkavállaló nyilvánvalóan több odafigyelést igényel a cégek részéről, ugyanakkor sok esetben lényegesen rugalmasabbak, sokkal inkább közel áll hozzájuk az atipikus foglalkoztatás. Lehet, hogy egy nyugdíjas napi 4-6 órát vállal, de azt rugalmasabb időbeosztással, igény szerint teljesíti. Ezért is szükséges a vállalkozások érzékenyítése ezen a területen” – tette hozzá Dorner Attila.
(Fotó: Business Fest/Albert Péter)