Online fórumbeszélgetés – magyar női vállalkozások külföldön
A 2025. március 24-25. I. Országos csoportvezető rendezvényt követően március 27-én megtartották a Magyar Női Vállalkozások Külföldön online fórumbeszélgetés sorozat következő részét „Anyaság (vállalkozóként) külföldön” témában. Megtudhattuk, milyen anyának lenni, milyen az anyaság – munka egyensúlya, mi az, ami nehezebb, mint itthon, és mi az, ami könnyebb Hollandiában, Franciaországban, Spanyolországban és Szlovákiában. A legfőbb kérdés az volt, hogy milyen gyakorlatokat lehetne Magyarországon is ajánlani a külföldi minta alapján. Minden témában érdekes válaszokat hallhattak a résztvevők, egy olyat is, mely alkalmas lehet adaptációra.
Egészségnap Győrben
A Női Vállalkozói Szekció Győr-Moson-Sopron vármegyei csoportjával közös szervezésben, az Egészségügyi Tagozat képviseletében, március 28-án „Egészségre vállalkozunk” védjegyű egészségnapot tartottak Győrben a Hangbázisban. A női vállalkozók újraélesztési és életmentési alapképzést kaptak, valamint gyakorolhatták a mellkaskompresszió technikáját, a defibrillátor használatát, amelyet Ornódi László és Balázs Tibor, az ANAMED Kft. szakemberei mutattak be. A cél ezúttal is az volt, hogy felhívják a figyelmet az érzékenyítés és a segítségnyújtás azonnali megkezdésének fontosságára. A nap második felében Annus Gábor, a Családbarát Magyarország Központ családtámogatási és stratégiai igazgatója tartott előadást, amelyen a munka-magánélet egyensúlyának fontosságáról és az ennek hiányában kialakuló stressz egészségre gyakorolt hatásáráról beszélt, valamint bemutatta a Családbarát Hely tanúsító védjegyet.
Kerekasztal-beszélgetés a kommunikációról Szolnokon
A Női Vállalkozói Szekció Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei csoportja „Professzionális elvárások, professzionális kommunikáció” címmel március 30-án tartott kerekasztal-beszélgetést Szolnokon, amelyet online is lehetett követni. Az előadók kommunikációs szakember női vállalkozók voltak, akik az asszertív kommunikációt, a bizalomépítés módjait, az első benyomás fontosságát, a nonverbális kommunikációs technikákat, az önazonosság és magabiztosság elemeit emelték ki. A beszélgetést Fekete Anikó, a Női Vállalkozói Szekció JNSZ megyei csoportjának vezetője moderálta.