„Kettős szerepben vagyok a kezdetektől fogva, az egyik a fogorvosi munkám, amit apai örökségem révén folytatok már majdnem 30 éve, míg vállalkozó is vagyok, ami hatalmas felelősség és feladat, és ebben is sikeresnek kell lennem” – mondja dr. Gál Gábor, aki több, mint 10 éve implantológus szakorvosként is dolgozik.
A szintén fogorvos édesapa példáját követve tette le a szakvizsgáját, amely feltétele volt annak, hogy magánpraxist nyisson.
„Akkoriban még az állami ellátásban is munkát kellett vállalnia egy fogorvosnak, hogy a magánellátásban is dolgozhasson, ezért egy kis Tolna megyei településen kezdtem szakmai pályámat. Egy évvel később megnyitottam magánrendelőmet Pakson úgy, hogy családom, korábbi életem nem ide kötött. Az akkor bevezetett Bokros-csomag kedvezően hatott az éppen induló praxisomra, mert egyre többen kezdtek a magánellátás felé nyitni” – emlékszik vissza a kezdetekre.
1996-ban megalapította a Bt.-jét, és kizárólag a saját magánpraxisában végezte fogorvosi tevékenységét Pakson. A betéti társaság után 2004-től már kft.-ként működnek.
Később, a 2000-es évek végén a gazdasági válság érintette a praxisát is, ezért – mint mondja – igyekezett megújulni, szakmailag fejlődni. Ekkor fordult a fogászati implantológia felé, majd 2012-ben szakvizsgát is tett dento alveoláris sebészetből.
A VOSZ Tolna Vármegyei Szervezete (amely új irodát nyitott nemrégiben Szekszárdon, a Kiskorzó tér 1. szám alatt) által adományozott Év Vállalkozója Díj kapcsán azt mondja: bár fontosak az elismerések, különösen a szakmán belül, azonban számára talán az a legmegtisztelőbb, ha a páciensek elégedettek a munkájával.
„Persze bennem is felmerült, hogy miért pont én kaptam a díjat, vajon megérdemeltem-e ezt az elismerést? Aztán egyből meg is állok egy pillanatra, mert azért egy ilyen díj rávilágít arra az útra, amit eddig a pillanatig bejártam, megmutatja, mit sikerült elérnem, létrehoznom, tanulnom, fejlődnöm, és egyúttal arra is rámutat, hogyan tudom még jobbá tenni a praxisomat, hol vannak esetleg gyenge pontok, ahol javítani kell. Hiszen megelégedni sosem szabad, csak előre és felfele lehet tekinteni!” – mondja a fogorvos-vállalkozó.
Dr. Gál Gábor ugyanakkor azt is hozzáteszi, hogy a szakmán túl egy vállalkozás ugyanolyan magas szintű tudást igényel. Az ügyfélkapcsolatok minősége, az állandó megújulás, innováció, a fejlesztések, a pénzügyek és a kötelező adminisztráció mind-mind jelentős tehertétel és felelősség.
Talán kevesen gondolják, de még egy fogorvosi mikrovállalkozásnál is nagyon fontos a fejlesztések tervezése és megvalósítása.
„Ezt úgy szoktam megfogalmazni, hogy itt is van egy hardver és egy szoftver, egyik sem működik a másik nélkül, az eszközöknek és a tudásnak egymás mellett kell fejlődniük” – teszi hozzá, kiemelve az egyre piacképesebb digitális fogászat fontosságát.
A négygyermekes édesapa már várja, hogy legnagyobb fia, Barnabás befejezze dentálhigiénés tanulmányait, és csatlakozzon a rendelőhöz, amellyel így igazi családi vállalkozásként tudnak majd tovább működni.
ZBT