A fenntarthatóság olyan komplex témakör, ami a környezetvédelem mellett más szempontokat is magába foglal, egyre több cég tűzi zászlajára a fenntartható és felelős vállalat szellemiségét. Az a vállalkozás, aki fenntartható céget szeretni létesíteni, nemcsak arra kell koncentrálnia, hogy mennyi profitot termel, hanem arra is, hogy megfeleljen a zöld kritériumoknak. De mit is jelent ez, mit tehetünk, hogy ennek eleget tegyünk?
A VOSZ BPVRSZ Fenntarthatósági munkacsoportja rendezvénysorozatában olyan, a mindennapjainkban leginkább felmerülő, fenntarthatósági kérdésekben valós problémákat szemléltet, amelyekre megoldásokat is ajánl.
Az eseményen betekintést nyújtanak a fenntarthatósággal kapcsolatos alapfogalmakba, szabályozásba, ismertetik, hogy egyéni szinten mit lehet tenni a hulladékcsökkentés területén, beszélnek a fenntartható építőipari megoldásokról, megvizsgálják, hogyan feleljünk meg az új kihívásoknak, bemutatják új kezdeményezésüket, amelyhez aktív, tenni vágyó partnereket várnak.
Időpont: 2023. szeptember 22. péntek, 9:30-12:30
Helyszín: Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége székháza, Budapest, VI. kerület, Bajcsy-Zsilinszky út 53., konferencia terem.
A konferencián a részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.
Link a regisztrációhoz
PROGRAM
09:30-09:45
Regisztráció
09:45-10:00
Köszöntés, megnyitó
Dr. Kiss Zoltán védnök, VOSZ elnökségi tag, a VOSZ BPVRSZ elnökhelyettese,
Faragó Ilona, a VOSZ BPVRSZ elnökségi tagja
10:00-10:20
Dorner Attila, a Szomszédok Nyugdíjas Szövetkezet, területi igazgatója: „Egyéni kis lépések a Nagy Világért”.
Miért nem mindegy egy eldobott műanyag palack? Miért ne dobjunk ki elektronikai hulladékot lomtalanításkor? Nagy áruházláncok helyett/mellett helyi gazdálkodók? Mi legyen a háztartási zöldség és gyümölcs hulladékkal?
10:20-10:40
Huber Anikó, a NUXON, Mielemed MPM Kft., gazdasági igazgató,
Márton Ferenc, a NUXON, Mielemed MPM Kft. értékesítési és üzletfejlesztési igazgatója: „Mi az a fenntarthatóság, és miért foglalkozzon vele egy vállalkozó?”
Az ESG most egy újabb „GDPR”-szerű kolonc a nyakunkon? Engem érdekelne a magánéletben és az üzletben is, mit tegyek? Ügyelek arra, hogy zöld legyen a termékem, és ezt rá is írom a csomagolásra, akkor ez most greenwashing vagy nem? Honnan tudhatom, hogy például a felhasznált villamos energia mekkora környezeti terhelést jelent? Erre a felkészülést mind a saját zsebemből kell fizetnem?
10:40-11:00
Szünet
11:00-11:20
Kopcsándy Anna, a Green Bird Kft. ügyvezetője: „Paradigmaváltás”.
Várhatjuk-e mástól a megoldást, hogyan tegyünk egy fenntarthatóbb jövőért? Mit tehet meg egy cég első lépésként a változásért? Tudunk-e a jövőben sikeres vállalkozásokat építeni, ha a körülöttünk lévő világ összeomlik?
11:20-11:40
Hegyvári Bálint, a PRESTON nemzetközi cégcsoport marketing és értékesítési igazgatója: „MiMondjuk – Fenntartható technológiák és megoldások platformja a vállalkozó számára”.
MiMondjuk.hu – Miért indult és mi a célja az oldalnak? Kik csatlakozhatnak? Hogyan tudunk együtt dolgozni?
11:40-12:30
Kérdések-válaszok – Interaktív fórum – Kerekasztal beszélgetés az előadókkal és a vállalkozások képviselőivel.