A szervezet kiemelt célja, hogy az állammal és más érintett felekkel szoros együttműködésben dolgozzon és járuljon hozzá a munkaerőpiac stabilitásához és a munkaerő-kölcsönzési szektor fejlődéséhez.
Mihályi Magdolna, az idén 20 éves Jobtain HR Szolgáltató Kft. alapítója, tulajdonos-ügyvezetője. A VOSZ Minősített HR Szolgáltatók Szekció elnöki pozíciója mellett a Magyar Munkaerő-kölcsönzők Országos Szövetsége (MMOSZ) Felügyelő Bizottságának elnöki tisztségét is betölti. A Jobtain az elsők között szerezte meg a minősített foglalkoztatói státuszt és őrizte is meg az év elején történt törvényi szigorításokat követően. „A VOSZ a jelenlegi munkaerőpiaci és gazdasági környezetben elérkezettnek látta az időt, hogy a minősített munkaerő-kölcsönzés területén is aktívabb szerepet töltsön be a munkaerőpiac szabályozásában, beleértve a foglalkoztatás növelését, valamint a szektorban tapasztalható problémák kezelését. A Minősített HR Szolgáltatók Szekció a HR szolgáltatási piac szereplőinek új, egyesített platformja. A szekció a szektort közös érdekképviseleti célok mentén tömöríti, kiemelten figyelve az etikus és jogszerű működésre. Jelenleg a minősített munkaerő-kölcsönző cégek kétharmadát fogja össze” – hangsúlyozza Mihályi Magdolna. Hozzátette: a szekció tagjai olyan kölcsönző cégek, amelyek ezer fő feletti munkavállalót foglalkoztatnak, és minden jogi előírásnak megfelelnek.
A Minősített HR Szolgáltatók Szekciójának kiemelt célja, hogy segítse a közép- és kisvállalkozásokat, valamint fenntartsa a versenyt a munkaerő-kölcsönzési piacon. „A jogszabályi előírások betartása nem a vállalat méretétől függ, hanem sokkal inkább a cég üzemeltetésének és etikus működésének érdemétől. Azok a cégek ráadásul, amelyek nem minősített kölcsönző cégként működnek, és a főtevékenységük sem a munkaerő-kölcsönzés, gyakran nem rendelkeznek a megfelelő adminisztratív eszközökkel és tapasztalattal sem” – mutat rá a szekció elnöke.
Mihályi Magdolna kiemelte: a Minősített HR Szolgáltatók Szekciójának létrehozása rendkívül fontos lépés a szektor fejlődése és a munkaerő-kölcsönzési piac szabályozásának javítása érdekében. „A munkaerő-kölcsönzési piac etikus, jogszabálykövető és fenntartható fejlesztése elengedhetetlen. A munkaerőhiány hatékony kezelése és a foglalkoztatás növelése az állam és minden érintett közös érdeke, így szorosan együttműködve fogunk dolgozni azon, hogy a cégek betartsák a szabályokat, visszaszorítsuk az illegális gyakorlatokat és elősegítsük az innovációt” – összegzi az elnök.