Szabados Richárd a Kossuth rádió Jó reggelt, Magyarország! című műsorában elmondta, a 9 milliárd forintos keretösszegű program azoknak az 50 fő alatti kkv-knak a támogatására szolgál, amelyeknek nincs vagy inaktív a honlapjuk, vagy a közösségi média felületük.
A támogatási program alapcsomagjában az érintett vállalkozás weblapot, domain nevet, céges e-mailt és egy tárhelyet is kap. Ezt követően a cég tanácsadási szolgáltatással is tudja bővíteni ezt az alapcsomagot. Ezért a programban résztvevő cégek 400 ezer és 1,5 millió forint közötti támogatási összegre tudnak pályázni.
Először azokat a szolgáltatókat kellett megtalálniuk, amelyek a programban elvártakat biztosítani tudják. A szolgáltatói tender első körében 19 szolgálatót választottak ki, ezek között megtalálhatók a legnagyobb és a közepes méretű telekommunikációs cégek is.
A program jelentkezési felületén – amely február 3-tól már aktív – tudják a vállalkozások jelezni, hogy melyik szolgáltatóval szeretnének szerződni. A szolgáltatónak a lebonyolító szerv fog fizetni, így gyakorlatilag ez egy önerő nélküli támogatási program.
A program célja, hogy a weblapok, közösségi média felületek létrejötte után az érintett kkv-k működése hatékonyabbá válik, és így hozzá tudnak járulni a gazdaság növekedéséhez.
Szabados Richárd az M1 aktuális csatornán elmondta, a vállalkozásoknak azért van szükségük honlapra, mert ezáltal a cégek újabb piacok felé tudnak nyitni. Rámutatott, míg Magyarországon a 10 embernél többet foglalkoztató vállalkozások 66 százaléka van jelen online, addig az uniós átlag 78 százalék.
(Szöveg és fotó: MTI)