Idén a pécsi Horvát Színházban adták a Baranya Megyei Prima Díjakat, valamint az Év Vállalkozója elismeréseket – írja a bama.hu.
Az idei, már 15. eseményen köszöntőt mondott többek között Horváth László, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ) Baranya megyei elnöke, Gesztesi Béla, a VOSZ ügyvezető igazgatója, valamint Őri László, a Baranya Megyei Közgyűlés elnöke.
Baranya Megyei Prima Díjasok
Magyar Építészet kategória: Dévényi Sándor
A Nemzet Művésze címmel kitüntetett, Kossuth- és Ybl Miklós-díjas magyar építész, a pécsi organikusok körének meghatározó alakja, a Kós Károly Egyesülés alapító tagja. Első lakóépületei a nyolcvanas években készültek el. Jellegzetes, a történeti építészetből és a közvetlen környezetből merített formakinccsel dolgozó, bátor színekkel és változatos anyag-használattal kiképzett homlokzatai a magyar posztmodern építészet jellegzetes, egyedi, a humortól és az iróniától sem visszariadó irányvonalát mutatják. A nyolcvanas-kilencvenes években szívesen használt épületein kerámiát, gyakori alkotótársa volt Dobány Sándor keramikusművész.
Magyar sport: Pap Bianka
Szigetváron született, idejárt általános iskolába, és magántanulóként középiskolába, jelenleg az ELTE Jogi Karának első éves hallgatója. 12 éves korában eldöntötte, hogy Budapestre költözik a jobb versenyfelkészülés érdekében, és a szüleivel felkeresték Verrasztó Zoltánt, a Jövő SC vezetőjét, aki be is vette őt a csapatá-ba. Azóta vele készül a versenyekre. 2012-ben megkapta a hazai para kategóriát, így egy évvel később már indulhatott egy scheffieldi nemzetközi versenyen, ahonnan világbajnoki szinttel és egy bronzéremmel tért haza. Ez további motivációt adott neki az úszáshoz. 2014-ben már EB-bronzérmes, majd 2016-ban Madeirán megrendezett Európa bajnokságon egy aranyéremmel, egy ezüstéremmel és három bronzéremmel gazdagodott, míg egy évvel később, a riói paralimpián egy ezüst- és egy bronzéremmel. A 2021-es Európa bajnokságon már 4 aranyat és egy ezüstöt kapott, majd ugyanebben az évben a tokiói paralimpián már bajnok lett. Az idei júniusi világbajnokságon további két aranyérmet és 2 ezüstérmet szerzett.
Magyar Oktatás és Köznevelés: Vatai Éva
Magyar, francia, dráma tárgyakat tanított több mint 30 évig a pécsi Leőwey Klára Gimnáziumban. A francia két tanítási nyelvű tagozat megalapítója. Oktatási munkája mellett a francia nyelvű színjátszás művelője és az évenként megújuló Francia Színjátszó Fesztivál szervezője. Fontosnak tartja, hogy a diákjai korrektek legyenek, elvek mentén cselekedjenek, és mindehhez megfelelő érvelési technikával rendelkezzenek. Számos rangos francia állami kitüntetést kapott, mint az Akadémiai Pálmák Rend Lovag- és Tisztikeresztje vagy a francia Nemzeti Érdemrend Lovagkeresztje. 2021-ben Emberség Díjat kapott.
Év Vállalkozója Díjjal ismerték el az Adler96 Kft. ügyvezetőit, Nagy Csabát és dr. Neupor Csabát.
A márfai székhelyű, 1996-ban alapított Adler 96 Szállító, Szállítmányozó, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. a hőskorban egyetlen egy nyerges billencs szerelvénnyel kezdte el a tevékenységét, és főként építőipari ömlesztett áruk szállításával foglalkozott. Később, a 2000-es évek elején mezőgazdasági szóródó áruk (elsősorban termények) szállítását is elvállalták. Az évek során a gépparkjuk folyamatos fejlesztésével már egy több mint 2 milliárd forintos árbevételű céggé fejlődtek.
Országos Év Vállalkozója díjban részesült Kovács Gábor, a Tenkes Csárda tulajdonosa, aki a díjat decemberben fogja átvenni a Művészetek Palotájában tartandó Vállalkozók Napja keretében.
(Kovács Gábor is válaszolt az Üzletem 12 kérdésére. A sorozat 430. interjúját IDE KATTINTVA olvashatja el.)
(A bama.hu fotóján Pap Bianka, Dévényi Sándor és Vatai Éva)