Kihívásokkal terhelt a hazai kis- és középvállalkozások helyzete. Az inflációs környezet, a nemzetközi versenytársak és a változó fogyasztói igények mind jelentősen megnehezítik a mindennapi működést. 2024-ben közel 11 ezerrel csökkent a működő társas vállalkozások száma Magyarországon, ami 2,2 százalékos csökkenést jelent 2023-hoz képest.A számok egyértelműen rámutatnak arra, hogy a versenyképesség növelése érdekében elengedhetetlen egy olyan platform létrehozása, amely a tudásátadást támogatja.
„Egy vállalkozás sosem tud gyorsabban nőni, mint ahogy a vezetője tanulni képes. Ezért a STRT-nál különösen fontosnak tartjuk a vállalkozók képzését, és folyamatosan olyan lehetőségeket teremtünk és keresünk, ahol partnereink tanulhatnak, fejlődhetnek, valamint más cégvezetőkkel oszthatják meg tudásukat” – hangsúlyozta Balogh Péter, a STRT Holding vezetője, a konferencia egyik előadója.
„A hazai vállalkozások számára elengedhetetlen, hogy pontosan ismerjék a hazai és nemzetközi gazdasági trendeket, és ezek ismeretében alakítsák üzleti stratégiájukat” – mondta Nagy Elek, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke, majd hozzátette: „A kkv-k fejlődése szempontjából kulcsfontosságú feladatokat vállal magára az MKIK azzal, hogy programot hirdet a vállalkozásokat terhelő adminisztrációs terhek csökkentésére, az adózással kapcsolatos feladatok egyszerűsítésére és ezzel párhuzamosan létrehozza a tudásalapú kamarai működést, amely magában foglalja a mesterséges intelligencia hatékony használatának képzését és népszerűsítését a vállalkozások mindennapi működése során.”
„Az elmúlt évek legfontosabb tanulsága az volt, hogy növekvő gazdasági és pénzügyi kockázatokkal kell szembenézni, amelyeket elkerülni nem lehet, de a kezelésükre van megoldás” – mondta Dancsné Engler Bernadett, az OTP Bank mikro- és kisvállalkozási területeinek igazgatója. „Célszerű diverzifikálni a bevételeket, optimalizálni a költségeket, erős ügyfél-és partnerkapcsolatokat érdemes ápolni és építeni, ami segíthet a kockázatok csökkentésében.”
A kkv szektor fejlesztésére fókuszáló Business Bistro 2025. április 11-én kerül megrendezésre az Eiffel Műhelyházban, két fő téma köré szerveződve: cégépítés és folyamatfejlesztés, valamint a fejlődési lehetőségek bemutatása.
„Egy sikeres vállalati brand ma már sokszor a cégvezető személyes szakmai brandjére épül. Egyre több cégvezetővel találkozhatunk a social felületeken, akik aktív szerepet vállalnak konferenciákon, szakmai eseményeken is. Ez nagyban hozzájárul a vállalat megítéléséhez és a vállalati brand építéséhez is, amely fontos szempont akár a toborzásban, akár a munkavállalók elkötelezésében” – fogalmazott Barathi Tamás, a Blue Colibri ügyvezetője, a Business Bistro főszervezője.
A konferencia programjában példaértékű cégbrand-építők is helyet kapnak. Azurák Csaba moderálásával a közönség betekintést nyerhet abba, hogyan építették fel több milliárd forintos árbevételű cégeiket és a mögöttük álló márkát Litkai Gergely (Dumaszínház), Keszthelyi Erik (Hungarikum Biztosítási Alkusz Zrt.) és Orbán Zoltán (Solinfo Group).
A rendezvényen több mint 100 előadó osztja meg tudását, és közel 1000 résztvevőre számítanak. Közöttük lesz Kozák Ákos, a VOSZ társelnöke, az Egyensúly Intézet gazdaságkutatási igazgatója, Barabás Tamás, a VOSZ társelnöke, a VOSZ Vállalkozásfejlesztési Kft. ügyvezetője és Farkas Gábor, a VOSZ Pénzügyi Szekció elnöke, a PwC Magyarország igazgatója is. Az esemény programja és jegyek elérhetők a businessbistro.hu weboldalon.