Az eseményt Csillag Zsolt, a Pannon Egyetem kancellárja nyitotta meg. Beszélt az egyetem és az Északi Szomszédok Szövetkezet kapcsolatának kezdetéről, illetve felelevenítette, hogyan indították útnak az első rendezvénysorozatot.
Tőle Gazsi Attila, a VOSZ alelnöke vette át a szót, aki az Északi Szomszédok Szövetkezet társadalmi felelősségvállalásának fontosságát emelte ki.
Dr. Farkas András NyugdíjGuru előadásában beszélt az átlagéletkor kitolódásáról. Külön kiemelte az „ageizmus” fogalom megjelenését a köztudatban, amelynek jelentése életkorra vonatkozó diszkrimináció.
Dr. Bak Klára, az ELTE Állam- és Jogtudományi Karának egyetemi adjunktusa tárta fel a Szövetkezeti Kutatóintézet munkáját, és örömét fejezte ki a rendszer gördülékeny működése miatt.
Dolgos Attila, az Északi Szomszédok Nyugdíjas Szövetkezet elnöke kiemelte, hogy a Szomszédok Szövetkezet számára mennyire fontos a társadalmi szerepvállalás, ami nemcsak a Nyugdíjas Egyetem szervezésében merül ki, hanem más közösségépítő programok létrehozásában is.
Dr. Kővári Edit, a Pannon Egyetem egyetemi docense és Gulyás Barbara, az Északi Szomszédok Nyugdíjas Szövetkezet veszprémi területi vezetőjének segítségével díjazták azon szövetkezeti tagokat, akik a kezdetektől a szövetkezeten keresztül vállaltak munkát.
A főszervezők biztosították a résztvevőket a további rendezvényekről, amelyek közül már több elérhető a megye más városaiban is, nem csak a megyeszékhelyen. Ilyen például a GEN-Híd sorozat, amelyet legközelebb a jövő évben rendeznek meg.
A rendezvénysorozat célja a tudásvágy fenntartása, kielégítése mellett olyan szociális tér biztosítása, ahol a rendezvény részvevői új kapcsolatokat építhetnek, pár órára kiszakadhatnak a mindennapi rutinból. A következő előadást november 16-án rendezik meg.
(A fotón: Gazsi Attila és Csillag Zsolt)
Forrás: vehir.hu